Ty i 39 innych studentów założycie innowacyjny startup podczas 3-dniowego wydarzenia. Zapraszamy 40 studentów, zapewniamy miejsce do pracy na 3 dni, jedzenie, picie i kawę. Wybieracie najlepszy pomysł na Startup podczas sobotniej burzy mózgów, a następnie opracowujecie strategię rozpoczęcia działalności do końca 3-ciego dnia. Celem wydarzenia jest poznanie zmotywowanych ludzi i praca z takim zaangażowaniem, aby zbudować firmę przez weekend.

Uczestnicy sami dopierają się w kilkuosobowe zespoły (4-5 osób), w których tworzą nowy, unikalny pomysł na biznes. Organizatorzy zapewniają komfortowe stanowiska do pracy w przestrzennych salach, niezbędne narzędzia (flipcharty, papier, flamastry, dostęp do Internetu) oraz wsparcie mentorów – doświadczonych biznesmenów, którzy służą Wam radą podczas tworzenia startupów.

Uczestnicy sami dobierają się w zespoły. Doskonałą okazją do poznania członków Twojego zespołu może być Bootcamp.

Bootcamp jest pierwszym wydarzeniem otwierającym tegoroczny projekt 3 Day Startup, które ma na celu poznanie się uczestników i organizatorów oraz omówienie najważniejszych spraw organizacyjnych. Odbędzie się on 22 kwietnia (piątek). Następnie przeniesiemy się do domu Braci Jabłkowskich na inne wydarzenie z cyklu Let’s Startup! – Tech Expo, gdzie będzie można wziąć udział w sesji networkingowej i zintegrować się ze społecznością startupową.

Nie. Nasz projekt daje dam Wam pełną swobodę pod tym względem. Prace nad startupami rozpoczniecie pierwszego dnia o 10.00. Od tej chwili możecie pracować nad Waszymi pomysłami ile tylko chcecie – możecie nawet nocować na miejscu 🙂

Nad Waszym startupem możecie pracować możecie pracować również poza wyznaczonym miejscem, jednak wtedy sami sobie odbieracie możliwość uzyskania dodatkowych korzyści, jakimi są możliwość współpracy z mentorami, kontakt z innymi drużynami, wsparcie techniczne ze strony organizatorów.

Finał 3 Day Startup to właśnie pitche (krótkie wystąpienia prezentujące Wasze startupy) przed mentorami, inwestorami i publicznością.

Tworząc startup w 3 dni, już wszyscy jesteście zwycięzcami. Organizatorzy nie planują wyboru najlepszego startupu, gdyż jest to sprzeczne z podstawowymi założeniami projektu 3 Day Startup, którego głównymi celami są: popularyzacja startupów, przyczynianie się do ich powstawania oraz rozwój umiejętności uczestników

Tak. W trakcie pracy nad własnymi projektami będzie można w każdej chwili poznać przebieg prac innych zespołów. Organizatorzy planują zorganizować chwile cross-pollination (wymianę informacji na temat tworzonych startup-ów pomiędzy poszczególnymi grupami).

Preferujemy pomysły ze skalowalnymi modelami biznesowymi. Doceniamy również pomysły, które są oparte o ciekawą podstawę software’ową. Naszymi kryteriami są po pierwsze Twoja pasja, a po drugie dokładność opracowania Twojego pomysłu.

Zgłaszając się do 3DS nie musisz mieć gotowego pomysłu na startup. Wielu uczestników poprzednich edycji wymyśliło pomysł dopiero podczas projektu.

Nie musisz się martwić – organizatorzy zadbają o to, byś był syty i mógł się skupić tylko na startupach 🙂

Organizatorzy nie zwracają kosztów przejazdu i nie zapewniają noclegu.

W najgorszym wypadku będziesz pracować z genialnymi ludźmi, specjalizującymi się w różnych dziedzinach budując wspólnie realną wizję firmy i produktu. Przy odrobinie szczęścia poznasz inwestorów, zdobędziesz nowe, cenne umiejętności oraz poznasz przyjaciół. W najlepszym razie zostaniesz współzałożycielem nowego, odnoszącego sukcesy startupu.

Odpowiedź brzmi: tak. Uczestnicy 3DSa byli studentami różnych kierunków, od pasjonatów psychologii po świeżo upieczonych doktorów neurologii. Jeśli pasjonujesz się startupami, technologią i masz ochotę zrobić coś kreatywnego to na pewno będziesz wartościowym uczestnikiem.

Oczywiście. Chociaż większość uczestników będzie studentami, jesteśmy otwarci także na innych kandydatów. Wiek nie może być barierą na Twojej drodze do własnego startupu.

Po pierwsze, sprawdź tutaj niektóre z firm założone przez uczestników 3 Day Startup. Naszym głównym wyznacznikiem sukcesu jest ilość alumnów naszego programu, którzy założyli firmy podejmujące inwestycje i osiągające zyski. Słowo „startup” staje się coraz popularniejsze. Kiedy je wypowiadamy, mamy na myśli firmy zarabiające wielkie pieniądze oraz przyciągające ogromne inwestycje. Dzięki programowi 3DS powstało więcej udanych startupów niż w jakimkolwiek innym podobnym wydarzeniu. Odbyło się ponad 130 edycji 3 Day Startup oraz powstało 79 firm, które łącznie otrzymały 49 milionów dolarów dofinansowania. 29 firm zostało przyjętych do akceleratorów takich jak Y Combinator, Tech Stars, 500 Startups, Capital Factory, Austin Technology Incubator i Dreamit Ventures. Średnio dzięki każdemu wydarzniu w ramach 3DSa powstaje ponad 1 startup odnoszący sukcesy (wliczając programy zarówno w dojrzałych, jak i dopiero powstających uniwersyteckich ekosystemach biznesowych). Jeśli masz więcej pytań, odpowiedzi znajdziesz tutaj.